خرما پیارم
خانه / خرما پیارم / صادرات خرما و نکاتی در مورد انواع و کیفیت خرماهای صادراتی

صادرات خرما و نکاتی در مورد انواع و کیفیت خرماهای صادراتی

صادرات خرما یکی از مهمترین منابع اقتصادی کشور است, سالیانه تنها ۵۲۵ تن خرمای پیاروم به سایر کشورها صادر می شود.

خرما، یک ماده مغذی

برخی از مواد غذایی سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی مختلفی هستند. مصرف این مواد می تواند تاثیر چشم گیری در حفظ سلامتی بدن داشته باشد. اما از نظر طب سنتی، مواد غذایی با طبع گرم برای سلامت بدن مفیدتر هستند. برای مثال، خرما یک ماده بسیار مقوی است که املاح و مواد معدنی بسیاری را در خود جای داده است. کشور ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان این ماده مغذی است.

صادرات خرما

صادرات خرما به بازارهای جهانی

طبق آخرین آمار به ثبت رسیده از گمرک، ایران در شش ماهه نخست سال جاری، مبلغی بالغ بر ۸۲ میلیون دلار از صادرات خرما را به خود اختصاص داده است. این رقم بسیار بالا، از تلاش افرادی که در نخلستان ها مشغول به کار هستند به دست آمده است. صادرات بیش از ۸۱۵۸۳  تن خرما در شش ماهه نخست سال، حاکی از رشد کشور در عرصه تولید این محصول است.

ایران به دلیل وجود اقلیم ها و آب و هواهای مختلف، بستری مناسب برای کاشت و برداشت محصولات متنوع نظیر خرما دارد. انواع مختلف خرما به تناسب هر یک از استان های کشور، دارای میزان برداشت متفاوتی است. اما لازم به ذکر است که صادرات خرما نسبت به سال گذشته در ایران، حدود یک درصد افزایش یافته است.

صادرات خرما

اما ۷۸ کشور در دنیا جزو خریداران خرمای ایرانی محسوب می شوند که در این میان کشور هندوستان با خرید سالانه حدود ۱۱ میلیون دلار، بزرگترین وارد کننده این محصول ایرانی به شمار می رود. در این میان کشورهایی نظیر بلاروس، آرژانتین، اسپانیا، ازبکستان، ژاپن، آذربایجان، امارات، انگلستان، آمریکا، ایتالیا، بحرین، ارمنستان، ترکیه، استرالیا و سایر کشورها از جمله خریداران انواع خرمای ایرانی محسوب می شوند.

بهترین نوع خرمای ایرانی

خرمای مضاف بهترین نوع خرمای ایرانی است که بیشترین حجم صادرات این محصول را به خود اختصاص داده است. این محصول سالانه درآمدی بالغ بر ۳۱۹۶۶۴۷۷ دلار را از آن خود می کند. خرمای شاهان، خرمای زاهدی، خرمای استعمران، خرمای کبگاب و خرمای پیاروم در رده های بعدی بیشترین صادرات خرمای ایرانی قرار دارند.

اما در میان تمام انواع خرماهای مذکور، خرمای پیاروم دارای قیمت بیشتری است. هر کیلو از این خرما ارزشی بالغ بر ۱۲ هزار تومان دارد. هر ساله ۵۲۵ تن این نوع خرما به سایر کشورها صادر می شود.

جهت خريد و فروش اين محصول ميتوانيد با ما در ارتباط باشيد:
زينب صادقي
راه هاي ارتباطي:
شماره موبايل: 09132781434
پست الکترونيکي: szeynab27712@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش خرما و معرفی ۹ مدل خرما که شما راجع به آن نمی دانید!

فروش خرما  ۹ مدل خرما که شما راجع به آن نمی دانید ! انواع مختلفی …

آموزش تجارت معرفی تاجران بازار تهاتر ايران